Geç Kalmayın, Genç Kalın...

Pürüssüz Bir Cilde, lazer hızında sahip olun...

Lazer epilasyonu vücudunuzun herhangi bir bölgesinde olan kılın bitmesi için uygulanan bir yöntemdir. Lazer epilasyonu, çoğu zaman başarı ile sonuçlansa da kılın ne kadar azaldığı ya da ne kadar kaldığı kişiden kişiye değişen bir unsurdur.

Örneğin; vücudunuzda en çok kıl olan bölgeyle en az kıl olan bölgeye bakalım.Bu bölgelere yüz ve bacak bölgeniz diyelim. Bayanların yüz bölgesindeki kıllar %100 gitmeyebilir ancak bacak bölgenizdeki kıllar %100 gitme başarısı gösterecektir. Bunun sebebi ise; kıllar ne kadar yoğunluktaysa lazer epilasyonunun o kadar faydalı olmasıdır.

Bıyık ve Kaş Lazer Epilasyonu: Kaş ve Bıyık bölgeleri bayanlar için çok hassas bir noktadır. Lazer epilasyonu sayesinde kişi, kaşın üstünde çıkan gereksiz kıllarından epilasyon sayesinde kurtulabilir ve aynı zamanda rahatsız olduğu bıyık bölgesi kıllarından da yine lazer epilasyonu sayesinde kurtulabilirler. Unutulmaması gereken nokta ise; lazerin ince kıllara %100 etki sağlamadığıdır.

Koltuk Altı Lazer Epilasyonu: Koltuk altınızın kıllı olması durumunda terleme ve koku oldukça fazla olur ve bu nedenle neredeyse tüm insanlar koltuk altı kıllarından sürekli olarak rahatsızlık duyar. Koltuk altı epilasyonu yaptırmak kişiyi oldukça rahatlatan bir epilasyon türüdür ve kısa süre içinde çoğu koltuk altı kılından kurtulmanızı sağlamaktadır.

Karın Bölgesi Epilasyonu: Karın bölgesine yapılan epilasyonlar oldukça başarılı olunabilinen türden epilasyonlardır ve oldukça sık yaptırılmak istenilir. Lazer epilasyonunun ciddi bir yan etkisi olmamasından dolayı kişiler rahatlıkla tercih edebilmektedirler. Kılların yoğunluğuna göre başarı oranı artış ve azalma gösterir.

Genital Bölge Epilasyonu: Genital bölge epilasyonu tam olarak %100 sonuç vermesede kişiden kişiye değişiklik göstermesine rağmen rahatlıkla %80 oranında bir sonuç gösterir. Sık sık merak edilen ama sonuç edilmemesi gereken bir diğer konu ise genital bölge epilasyonunun herhangi bir sağlık problemi yaratmamamasıdır. Örneğin bazı insanların merak ettiği kısırlık, üreme ve cinsel fonksiyonel bozukluk gibi rahatsızların ileride oluşup oluşmamasıdır. Uzmanlarında belirttiği üzere bu tarz problemler lazer epilasyonunda yaşanmaz.

Üst Bacak Lazer Epilasyonu: Sıklıkla uygulanan bir lazer epilasyonu olan Üst Bacak Epilasyonu oldukça iyi sonuç veren bir epilasyon türüdür. Ortalama olarak seanslar 45 dakika kadar sürer ve acı hissi çok azdır. Buna rağmen kullanılan çeşitli kremler sayesinde bacak uyuşturulur ve acı daha da aza indirgenir.

Alt Bacak Lazer Epilasyonu: Alt bacak lazer epilasyonu bayanların sıklıkla kullandığı bir diğer epilasyon türüdür. Bayanlar sürekli olarak bakımlı gözükmek isterler ve bakımlı gözükmenin en önemli yollarından biri de pürüzsüz bir cilttir. Bu bakımdan bayanlar sıklıkla lazer epilasyonu yaptırmaktadırlar.

Ayak Üstü Lazer Epilasyonu: Özellikle bayanların en rahatsız olduğu konu ayak ve el üzerindeki kıllardır. Bazı bayanların ayak üzerindeki kılları yoğunluktadır ve bayanların bu kıllardan kurtulmalarının kesin çözümü epilasyondur.


Diyot Lazer Epilasyon (diot lazer epilasyon)

  • Diyot lazer epilasyonunun seans sayısı 6 ila 10 arası değişiklik gösterirken, seans aralıkları ise 4 ila 6 hafta arası değişiklik göstermektedir. Seansların ne kadar sürede olacağı kişinin ten rengine ve kıl rengine göre değişiklik göstermektedir.
  • Lazer/IPL Epilasyon Öncesi ve Sonrasında Dikkat Edilmesi Gereken Unsurlar;
  • Lazer epilasyonu yaptırmak isteyen kişiler en az 2 hafta önceden veya 2hafta sonradan solaryuma girmemeleri gerekir. Ayrıca kişi solaryum dışında da bronzlaşmış olmamalıdır.
  • Lazer epilasyonunun yan etkisi ciltte oluşabilecek kızarıklıktır. Bu kızarıklıklar gayet normaldir ve 1 veya 2 saat içinde geçebilecek kızarıklıklardır.
  • Lazer/IPL Epilasyonun Avantajları;
  • Lazer Epilasyonu oldukça güvenilir bir yöntemdir.
  • Kişiler Lazer epilasyonu yaptırdığında kalıcı veya uzun dönemli bir rahatlık sağlar.
  • Batık kıllar veya kıl dönmelerinde kullanılabilir olan yöntem lazer yöntemidir.
  • Lazer epilasyonu cildi tahrış etmez, kalıcı yara veya iz bırakmaz.
  • Lazer epilasyonda kesinlikle cilt enfeksiyonu ya da bulaşıcı hastalık gibi riskli durumlar yaşanmaz.


Erkek Lazer Epilasyon

Ense Bölgesi Epilasyonu: Kişinin ense bölgesinde çıkan kıllarından rahatsız olması durumunda yapılan epilasyondur. Dikkat edilmesi ve unutulmaması gereken şey ise; ense kısmının oldukça hassas bir bölge olmasından dolayı lazerin dikkatli yapılması gerektiğidir.

Sırt Bölgesi Epilasyonu: Sırt epilasyonu insanlar tarafından sıklıkla yapılması tercih edilen bir bölgedir. Özellikle sırt kısımlarına uygulanan epilasyonlar oldukça başarılı bir şekilde sonuçlanır.

Omuz Bölgesi Lazer Epilasyonu: Kişinin omuz bölgesindeki tam olarak istediği yere göre yapılan bir epilasyon türüdür. İstenilen bölge yuvarlak içine alınılır ve sadece o bölgeye lazer yapılır.

Boyun Bölgesi Lazer Epilasyonu: Genellikle erkeklerin tercih ettiği epilasyon türüdür. Boyun bölgesinde çok fazla göze çarpan kılları olduğunu düşünen kişiler rahatlıkla boyun bölgesi lazer epilasyonunu yaptırır ve boyun bölgesi kıllarından kurtulabilirler.

 

Okunma 1624 defa
Öğeyi Oyla
(0 oy)

qr kode footer1

Biz Kimiz?

2500 metrekare zemin üzerindeki Sağlık Kulübümüz'de son teknoloji Gym Cardio alanı, 2 si süit toplam 4 adet masaj odası, Türk Hamamı, Buhar odaları, Sauna, Kar çeşmesi, Himalaya Tuz odası, Özel Pilates ve Power Plate dersleri, 18 metre kapalı havuz ve çocuk havuzu, Dinlenme odası, Solaryum, Lazer Epilasyon Merkezi, Ozon Sauna terapi merkezi ve Hidro Masaj bölümümüz bulunmaktadır.

1472487545 facebook 1472487475 twitter 1472487506 youtube 1472487517 instagram 1472487498 pinterest 1472487575 linkedin 1472487561 googleplus 1472487604 tumblr 1473192108 Flickr

Bültene Üye Ol

e - posta listemize abone olarak, bizimle ilgili en son kampanyaları veya haberleri alabilirsiniz. ---------------------------------------------------------
Asla Spam gönderilmez!
JoomShaper