Stresten Uzak Keyifli Bir Yaşam İçin

 

Anti Stress Masajı Nedir?

Bu masaj tipinde önemli olan hareketin yavaş ve de ritmik bir şekilde gerçekleştirilmesidir. Masajın kişiler üzerinde kas gevşetici bir özelliği vardır. Yukarıdan başlayarak yumuşak bir şekilde aşağı doğru inişler yapılır bu sayede ise vücudunuzdaki dokular ve kaslar tamamen gevşeyecektir. Anti stres masajı vücutta yüz,baş,boyun,sırt ayak tabanını kapsar vücudunuzda oluşabilecek gerilimleri de anında giderir. Kısaca shiatsu masajı olarakta bilinen bu masaj yalnız ülkemizde değil dünyada da büyük bir ilgiye sahiptir. İnsanların vücutlarında akupunktur noktaları bulunmaktadır ve bu masajda direk bu akupunktur bölgelerine etki ettiği için şiddetli adele ağrınız ve ya ağır bir stresiniz varsa kesinlikle oldukça etkilidir ve sorunlarınızı anında giderecektir.

Anti Stres Masajının Faydaları

Gün içerisinde maruz kaldığımız gergin ortamlar ve olumsuz şeyler kendimizi olduğumuzdan daha yorgun ve huzursuz hissetmemize sebep olmaktadır. Eğer bunların yarattığı olumsuz hislerden kurtulmazsak bir sonraki güne de yorgun ve mutsuz başlamış oluruz. Günün yarattığı gerginlikten kurtulmanın en etkili yollarından biri gün sonunda rahatlatıcı bir masaj olabilir. Uzman bir masaj terapisti tarafından yapılan bu masaj sayesinde hem stresten kurtulmuş olursunuz hem de gün içinde kaybettiğiniz enerjinizi tekrar toplamış olursunuz.

İşte tam da böyle bir gün geçirmiş biri için ideal olan Anti-Stres Masajı gün sonunda tercih edilebilecek en iyi masaj türüdür. Anti- Stres Masajı sakin ve ritmik hareketlerle yapılan bir masaj türüdür. Bu masaj sayesinde kaslarınız yumuşayarak gevşeyecektir. Anti-Stres Masajının etkili olduğu yerler oldukça fazladır. Bu masaj yüzünüzdeki, başınızdaki, boynunuzdaki,sırtınızdaki ve ayak tabanınızdaki gerilmeleri ortadan kaldırarak rahatlamanızı sağlamaktadır.

Anti Stres Masajı İle Mutluluk

  • Anti-Stres Masajı gün geçtikçe daha çok tercih edilen bir masaj türü haline gelmektedir. Çünkü bu masaj sayesinde kaslardaki gevşemenin yanı sıra dolaşım sistemine zihin rahatlamasına kan dolaşımının düzenlenmesine ve bağışıklık sisteminin güçlenmesine olumlu etkiler katmış olusunuz.
  • Anti-Stres Masajının en önemli etkilerinden bir tanesi kasların üzerindeki etkidir. Kaslardaki sıkışmaları ve gerginliği gidererek buna bağlı olan kas ağrılarını ortadan kaldırır. Bu sayede kaslarımız daha güçlü ve dirençli hale gelir.
  • Anti-Stres Masajının etkileri ikiye ayrılmıştır birincil etkiler ve ikincil etkiler olarak adlandırılır. Birincil etkiler hemen etki gösteren etkilerdir ve genelde ağrılı şikayetlerde etkili olurlar. İkincil etkiler ise zaman içinde etkisini gösterir. Bu iki etki arasında kesin bir sınır çizmek biraz zordur.
  • Anti-Stres Masajı sonrasında meydana gelen etkiler zincirleme şeklindedir. Bu zincirlemede kan dolaşımında meydana gelen birincil etki ve sonra hücre beslenmesindeki artış ve toparlanmadaki hız da ikincil etkiye sebep olur.
  • Anti-Stres Masajından en iyi performansı almak için uygun emosyenel uyarı gerekmektedir. Eğer emosyonel düşük seviyeli ise bu tembellik, halsizlik, uykulu bir moda sebep olur. Eğer emosyonel yüksek seviyede ise kişide anksiyeteye sebep olur.
  • Huzurlu dingin bir uyku için günün yorgunluğundan kurtulun ve bir sonraki gününüze enerji dolu bir bedenle başlayın başarınız iki katına çıkacaktır.

 

Okunma 2363 defa
Öğeyi Oyla
(1 Oyla)

qr kode footer1

Biz Kimiz?

2500 metrekare zemin üzerindeki Sağlık Kulübümüz'de son teknoloji Gym Cardio alanı, 2 si süit toplam 4 adet masaj odası, Türk Hamamı, Buhar odaları, Sauna, Kar çeşmesi, Himalaya Tuz odası, Özel Pilates ve Power Plate dersleri, 18 metre kapalı havuz ve çocuk havuzu, Dinlenme odası, Solaryum, Lazer Epilasyon Merkezi, Ozon Sauna terapi merkezi ve Hidro Masaj bölümümüz bulunmaktadır.

1472487545 facebook 1472487475 twitter 1472487506 youtube 1472487517 instagram 1472487498 pinterest 1472487575 linkedin 1472487561 googleplus 1472487604 tumblr 1473192108 Flickr

Bültene Üye Ol

e - posta listemize abone olarak, bizimle ilgili en son kampanyaları veya haberleri alabilirsiniz. ---------------------------------------------------------
Asla Spam gönderilmez!
JoomShaper